poniedziałek, 27 marca, 2023
Ciekawe

Ekologiczne życie nie musi być trudne!

Copyspace at white wooden background for menu or recipe. Food delivery background, take away with brown paper bag. Fork and knife wrapped in paper, cutlery top view, flat lay
1.12KViews

Ekologiczne podejście do świata sprzyja nie tylko środowisku naturalnemu, ale przede wszystkim naszemu zdrowiu. Odpowiednie dobieranie przedmiotów wokół nas, wybieranie proekologicznych rozwiązań, jak również rezygnacja z plastiku to podstawa, aby zmienić nasze otoczenie. Jak żyć bardziej eko?

Postaw na torby wykonane z materiałów naturalnych!

Największą zmorą naszych czasów jest bez wątpienia plastik. Jest on wszędzie! W naszych domach problem plastiku dotyka przede wszystkim… codziennych zakupów, z których przynosimy wiele reklamówek plastikowych. Takie reklamówki stanowią olbrzymie zagrożenie dla naszego środowiska – rozkładają się dziesiątki lat, przyczyniają się do powstawania pożarów, szkodzą zwierzętom leśnym. Zamiast kolejny raz prosić o reklamówkę w sklepie zaopatrzmy się w torby papierowe lub bawełniane, których żywotność jest zdecydowanie dłuższa. Papierowe torby ekologiczne znajdziemy na stronie induplo.pl.

Jak jeszcze zadbać o otoczenie wokół nas?

Mieszkając w domach jednorodzinnych warto zastanowić się nad wykorzystaniem przydomowych oczyszczalni ścieków – ich montaż nie trwa długo, obsługa nie jest trudna. Urządzenie to może znacząco zmniejszyć poziom zanieczyszczenia gleby, wody, jak i wpłynąć pozytywnie na stan naszego portfela!

https://datasolutions.com.pl/plan-na-ferie-zimowe-dla-uczniow/ https://adoptionua.com/bezpieczna-zywnosc-na-sklepowych-polkach/ https://bestiae.pl/czas-na-wyjazd-na-zimowisko/