poniedziałek, 27 marca, 2023
Dom i Wnętrze

Domy drewniane całoroczne: rozwiązanie dla najbardziej wymagających

867Views

Podróżując po Polsce, możemy zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się na budowę domu z drewna. Popularne stają się domy z bali oraz te budowane w technologii szkieletowej. Popularność tych ostatnich domów coraz bardziej rośnie. Dlaczego domy drewniane całoroczne są coraz częstszym widokiem w naszym kraju?

 

Domy drewniane całoroczne: nowoczesne i funkcjonalne

 

Wiele osób, które postanowiło wybudować własny dom wybrało całoroczny dom drewniany. Zaletą domów z drewna, które powstają w technologii szkieletowej jest między innymi wyjątkowo krótki czas budowy. W przypadku stanu surowego zamkniętego budowa domu trwa 2, maksymalnie 4 miesiące. Czasem oczywiście trwa ona dłużej, nigdy jednak nie trwa dłużej niż 6 miesięcy. Sześć miesięcy trwa budowa domu w przypadku, gdy jego właściciel zdecyduje się na stan deweloperski. Inwestorzy mają możliwość wybrania również stanu deweloperskiego poszerzonego. Plusem domów drewnianych całorocznych, które wznoszone są w technologii szkieletowej jest także to, że budowa może rozpocząć się nawet zimą. Domy z drewna o konstrukcji szkieletowej powstają w tak zwanej technologii suchej – wybierając taki dom w czasie budowy nie ma żadnych przerw w pracach, nie trzeba czekać na wyschnięcie stropów czy innych elementów wykonanych z betonu.

 

Niskie koszty ogrzewania

 

Z pewnością jest niezwykle ważna zaleta domów z drewna. Przy rosnących kosztach ogrzewania domów można nawet powiedzieć, że niższe koszty ogrzewania to największa zaleta tych domów. Ściany domów drewnianych ociepla się płytami styropianowymi oraz wełną mineralną. Dla wielu osób bardzo ważne jest również to, że niektórzy producenci domów drewnianych o konstrukcji szkieletowej oferują domy, które w przyszłości mogą zostać bez problemów rozbudowane lub przebudowane. Technologia szkieletowa pochodzi ze Szwecji, sprawdziła się tam doskonale.

 

http://ngenuity.org/jak-zarzadzac-bezpieczenstwem-na-terenie-zakladu-pracy/ https://datasolutions.com.pl/plan-na-ferie-zimowe-dla-uczniow/ https://rain-shine-sweet.com/pierwsze-obozy-zimowe-oraz-letnie/