środa, 17 kwietnia, 2024
Ciekawe

Do czego służą pojemniki plastikowe ESD?

1.44KViews

Bezpieczne magazynowanie i transportowanie produktów elektronicznych wcale nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto skorzystać z pomocy profesjonalnych pojemniki plastikowe ESD. Jak powszechnie wiadomo sprzęt elektroniczny narażony jest nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na wyładowania elektrostatyczne, dlatego też należy zapewnić im odpowiednią ochronę.

Co warto wiedzieć o pojemnikach ESD?

Jak wspomniano na wstępie pojemniki esd wykorzystywane są do zabezpieczania sprzętu elektronicznego. Pamiętać należy jedynie o tym, że pojemniki plastikowe ESD co prawda nie elektryzują się nie nie kumulują ładunków, ale nie chronią znajdujących się w nich przedmiotów przed zewnętrznymi ładunkami. Pojemniki do składowania w stosie ESD od wielu lat stosuje się jako produkty „najbliższe” urządzeniom elektronicznym. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że należy je składować z zachowaniem uziemienia. Pamiętać należy także i o tym, że właściwości pojemników rozpraszających w dużej mierze zależą od względnej wilgotności powietrza, dlatego też warto stawiać na pojemniki o potwierdzonej jakości i dużej skuteczności.

Na jakie elementy zwracać uwagę wybierając pojemniki ESD?

Przeglądając dostępne na rynku pojemniki do składowania w stosie ESD, warto kierować się nie tylko ceną. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby postawić na odpowiedni rozmiar pojemników, co wcale nie jest prostym zadaniem. W zbyt małych pojemnikach bardzo trudno jest upchać elektronikę, a w zbyt dużych naraża się je na uszkodzenia mechaniczne. Dobre pojemniki muszą być oczywiście wytrzymałe, dlatego też unikać należy produktów od nieznanych dostawców.

Kompatybilność pojemników i poręczne uchwyty

Bardzo ważne jest również to, aby pojemniki esd, które planujemy kupić były w 100% kompatybilne z innymi produktami. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście kupowanie pojemników z tej samej serii, co niestety nie zawsze jest możliwe. Pojemniki plastikowe ESD skonstruowane zostały w taki sposób, aby można je było bezpiecznie układać na sobie. Warto zwrócić uwagę także na uchwyty, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Przenoszenie ciężkiej elektroniki bez poręcznych uchwytów może okazać się naprawdę trudnym zadaniem, dlatego też należy omijać szerokim łukiem pojemniki z kiepskimi uchwytami.

rpbc.org rp.pl tle-cgi.com