poniedziałek, 27 marca, 2023
Dlaczego warto wykonać cytologię?
Zdrowie i Uroda

Dlaczego warto wykonać cytologię?

575Views

Wymaz z szyjki macicy znany jako cytologia jest najważniejszym badaniem, które pozwala na wykrycie raka szyjki macicy. Informuje on jednak także o innych kobiecych problemach, nic więc dziwnego, że zaliczamy go do badań, które powinny zainteresować każdą kobietę, bez względu na jej wiek.

To właśnie regularnie wykonywana cytologia sprawia, że inwazyjny rak macicy jest wykrywany odpowiednio wcześnie nawet w osiemdziesięciu procentach przypadków. Zwykle odkrywa się go przy tym na tak wczesnym etapie, że uporanie się z nim nie tylko jest możliwe, ale również nie pozostawia żadnych konsekwencji dla kobiecego zdrowia. Cytologia jest też badaniem, dzięki któremu można zdiagnozować zakażenie HPV. Wykonuje się ją także jako badanie kontrolne podczas leczenia nadżerki pojawiającej się na tarczy szyjki macicy, w celu diagnostyki tego, w jakim stanie znajduje się nabłonek pochwy, a także po to, aby ocenić, jak leki hormonalne wpływają na pacjentkę. To także znakomite badanie określające, jak długo trwa druga faza cyklu.

Nie wiesz gdzie wykonać cytologię?

Centrum Zdrowia Medfemina zaprasza na badanie cytologiczne. Sprawdźcie ofertę – cytologia Wrocław.

 

https://tyxynk.com/sprzedaz-mieszkania-o-czym-warto-pamietac/ https://likeplus.waw.pl/mazury-to-prawdziwy-cud-natury/ http://etapolska.pl/czapsy-na-nogach-jezdzca/