czwartek, 11 sierpnia, 2022
Dom i Wnętrze

Czy okna drewniane czy plastikowe będą lepsze?

539Views

Producenci prześcigają się w wymienianiu zalet stolarki okiennej, jaką można znaleźć w ich ofercie. A czy któryś z nich z całą pewnością przyzna się do wad, jakie posiadają ich okna? Chyba nie. Okna drewniane czy plastikowe – warto sprawdzić, jakie wady mają poszczególne rodzaje okien.

Okna drewniane czy plastikowe – dlaczego nie warto inwestować w PCV?

Jednym z powodów, który może być odpowiedzialny za negatywną ocenę, jest …samo PCV. W ostatnich czasach mówi się o szkodliwym wpływie plastiku na środowisko naturalne. Lepiej nie mówić, ile rozkłada się PCV w środowisku naturalnym, ponieważ te dane są przerażające. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób dąży do tego, aby ograniczyć obecność plastiku – również, jeżeli chodzi o okna. Do tego okna PCV są wrażliwe na zmiany temperatury, przez co na powierzchni mogą pojawiać się odkształcenia. Nie są one dostępne w nietypowych rozmiarach. Okna PCV nie są polecane do pomieszczeń, gdzie występują problemy z klimatyzacją.

Wady okien drewnianych

Okna drewniane czy plastikowe – czas teraz sprawdzić, dlaczego nie warto inwestować w drewno. Jednym z powodów jest chociażby zbyt wysoka cena. Nie każdy może pozwolić sobie na produkt w takiej cenie. Do tego trzeba systematycznie je konserwować. Wymagane jest, aby przynajmniej raz na pół roku sprawdzać poziom lakieru. Jest on odpowiedzialny za żywotność okna, dlatego należy zadbać o ten aspekt. Szacuje się, że przynajmniej co trzy lata trzeba je zakonserwować, aby móc przedłużyć ich żywotność i funkcjonalność.