środa, 24 lipca, 2024
Technologia

Czas na spacer!

1.08KViews

Przebywanie na świeżym powietrzu jest źródłem ogromu korzyści. Pozytywne skutki czasu spędzonego w parku czy placu zabaw odczuje zarówno dziecko, jak i rodzic. Dlaczego tak ważne jest, aby spędzać z dzieckiem czas na świeżym powietrzu? Sprawdź!

Spacer z korzyścią dla zdrowia i samopoczucia

Lekarze zalecają, aby na pierwszy, piętnastominutowy spacer zabrać już dwutygodniowe niemowlę. Każde kolejne wyjście powinno być dłuższe. Specjaliści rekomendują częste spacery z wielu powodów. Przede wszystkim, kontakt ze słońcem dostarcza organizmowi cennej witaminy D wspomagającej przyswajanie wapnia, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju kości i zębów. Spędzanie czasu poza murami domu wzmacnia odporność maluszka i pobudza apetyt, co z pewnością okaże się szczególnie cenione przez rodziców małych niejadków. Świeże powietrze, ruch wózka i szum liści są doskonałymi „usypiaczami” dla nielubiącego drzemek synka czy córki. Ponadto, kontakt z naturą i innymi dziećmi jest dla dziecka fascynującą przygodą i okazją do zgłębiania tajemnic otaczającego go świata.

Nowoczesne wózki spacerowe dla dzieci – wygoda dla maluszka i rodzica

Ciężki, nieporęczny wózek może zniechęcić do długich wędrówek z pociechą. Aby zapewnić sobie i dziecku wygodę podczas spacerów, wystarczy zainwestować w wysokiej jakości spacerówkę. W dobrych sklepach znajdziesz lekkie, poręczne i zwrotne wózki spacerowe dla dzieci w atrakcyjnych cenach. Podczas wizyty w sklepie zwróć uwagę, czy wstępnie wybrany model spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Ważne jest również, żeby wózek wykonany był z wysokiej jakości, przepuszczających powietrze materiałów, które łatwo utrzymać w nieskazitelnej czystości.

ism-tr.org nahp.com lelobos.pl