sobota, 23 września, 2023
Dom i Wnętrze

Ciepły montaż okien – co należy dokładnie wiedzieć na ten temat?

870Views

Każda osoba dąży do tego, aby zachować najwyższe parametry stolarki okiennej. Temat bardzo ważny, ponieważ dzięki temu będzie można cieszyć się dużą ilością ciepła  domach. Dlatego też coraz częściej kładzie się mocny nacisk na ciepły montaż okien. Co należy dokładnie wiedzieć na ten temat?

Właściwy, ciepły montaż okien

Niezależnie od tego, jak drogie okna się kupi, jakie dokładnie będą one mieć właściwości – jeżeli stolarka okienna już od podstaw zostanie źle zamontowana, nie ma szans na to, aby całość spełniała w prawidłowy sposób swoje funkcje. Dlatego też kładzie się nie tylko nacisk na formę wykonania montażu. Powinna go dokonać ekipa, która się na na danym temacie zna i ma w tym odpowiednie doświadczenie. Tzn. jeżeli okna kupuje się w salonie lub bezpośrednio u producenta, należy zgodzić się na to, aby montaż wykonała fachowa ekipa przez nich zatrudniona. Dlaczego? Ponieważ, jeżeli montaż zostanie wykonany w nieprawidłowy sposób, będzie można zgłosić reklamację na zasadzie gwarancji.

Ochrona przed mostkami termicznymi

Nie ma nic gorszego niż tworzące się mostki termiczne, które powodują znaczne utraty ciepła w domu. I to świeżo po wykonaniu montażu. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że nikt nie pomyślał o tym, aby wykonać ciepły montaż okien. Głównym założeniem tego rodzaju montażu jest maksymalna ochrona przed utratą ciepła. Odbywa się to m.in. poprzez wykonanie trzech warstw izolacji. Wymaga to więcej pracy, ale nie aż tak dużo, żeby fachowa ekipa montażowa nie dała sobie z tym tematem rady.