poniedziałek, 27 czerwca, 2022
Bliżej natury i bliżej doskonałości, czyli meble drewniane
Dom i Wnętrze

Bliżej natury i bliżej doskonałości, czyli meble drewniane

788Views

Natura to wzór, który nigdy nie straci na ważności. Natura to źródło, z którego nigdy nie przestaniemy czerpać inspiracji. Natura to podstawa, na której wznosi się kultura. W tym wielkim wymiarze ogólnoświatowych czynów i historycznych przemian. Ale natura to także drobnostki, które kulturę budują. Wprowadzając to, co przyrodnicze, do tego, co w pełni ludzkie. Przedmioty codziennego użytku są tego najlepszym przykładem.

Ponadczasowe piękno mebli z drewna

Drewno to materiał ponadczasowy. Jego właściwości praktyczne (na przykład termoizolacyjne) okazują się nieprzecenione. Obserwowany obecnie powrót do rzeczy z drewna to znak ekologicznego stylu bycia. Takiego, który akcentuje potencjał przyrodniczy. Drewniane okna, meble, domy w technologii szkieletowej to ewidentne przejście do tego, co ludzkość już dawno odkryła dla siebie, zapominając potem o swoich odkryciach. Dlatego multimedialny i wysoce technologiczny XXI wiek to czasy, w których docenia się znaczenie drewna. Również od strony estetycznej.

Na stronie notodo.pl prezentuje się szereg mebli drewnianych, które stanowią przykład doskonałego połączenia tradycji z nowoczesnością. Przekonamy się, że przedmioty wykonane z drewna mogą mieć naprawdę różny styl.

Stoliki drewniane

Stoliki drewniane to meble, które stanowią świadectwo szlachetnej klasyki. Doskonałe uzupełnienie eleganckich kompletów tapicerowanych. Ale coraz częściej decydujemy się na w pełni awangardowe stoliki z drewna, będące wariacją na temat przyrody i sztuki. Takie designerskie meble pojawiają się często na zasadzie ready made, który interpretuje naszą rzeczywistość społeczną, a nie tylko służy celom praktycznym.

Regały drewniane

Podobną podwójność zaobserwujemy odnośnie regałów drewnianych. Z jednej strony są to meble bardzo tradycyjne, wręcz retro. Innym razem regały drewniane to popis oryginalności i kreatywności, artyzmu w nowoczesnym wydaniu.

http://sigrs-gisor.org/akcesoria-dla-konia-ktore-okaza-sie-najbardziej-przydatne/ https://amtm.pl/manavgat-czyli-autentyczna-turcja/ https://alfredotavares.com/garnki-na-indukcje-jak-je-rozpoznac-i-wybrac-najlepszy-komplet/