poniedziałek, 27 marca, 2023
Dom i Wnętrze

Bezkołnierzowe miski WC – jak działają i jakie mają zalety?

383Views

W łazienkach można spotkać je dzisiaj coraz częściej – bezkołnierzowe miski WC to nowość na rynku, która wzbudza duże zainteresowanie. Jak działa toaleta bez kołnierza? Jakie oferuje korzyści? Sprawdzamy!

Czym jest bezkołnierzowa miska WC?

Tradycyjne miski WC wyposażone są w kołnierz znajdujący się na brzegu. Krawędzie kołnierza tworzą wtedy kształt litery C. Umożliwia on rozprowadzanie spłukiwanej wody po toalecie, ale również ze względu na brak bezpośredniego dostępu utrudnia utrzymanie jej w czystości.

Pod kołnierzem w tradycyjnej toalecie może znajdować się nie tylko brud i kamień, ale również wiele groźnych bakterii. Usunięcie ich nawet przy użyciu specjalnych detergentów i szczotek jest bardzo ciężkie.

Właśnie dlatego powstały bezkołnierzowe miski WC, które w swojej konstrukcji nie wykorzystują tradycyjnego kołnierza i zamiast niego mają specjalnie wyprofilowaną krawędź wyłącznie w jednym miejscu. Dokładnie opłukuje ona wnętrze miski i zużywa do tego mniej wody. Ponadto jest bardzo prosta w czyszczeniu.

Bezkołnierzowa toaleta – zalety

Wśród najważniejszych zalet bezkołnierzowych misek WC znajdują się:

– Skuteczniejsze spłukiwanie – strumień wody w misce bezkołnierzowej jest znacznie silniejszy niż w tradycyjnej.
– Łatwiejsze sprzątanie – toaleta nie ma kołnierza, pod którym kryją się zabrudzenia i bakterie, a do wszystkich jej zakamarków można łatwo dosięgnąć.
– Większa higiena – proste sprzątanie powoduje, że toaleta jest higienicznie czysta i wolna od groźnych drobnoustrojów.
– Oszczędność wody – bezkołnierzowa miska nie wymaga aż tak dużej ilości wody do spłukiwania, co zmniejsza koszt i oszczędza środowisko.
– Mniejsze zużycie detergentów – co także przekłada się na niższe wydatki.

Z tak wieloma zaletami bezkołnierzowe miski WC stanowią alternatywę dla tradycyjnych toalet. Co więcej, ze względu na ich rosnącą popularność mają one dziś atrakcyjne ceny.

Miska WC bezkołnierzowa – co wybrać?

Aktualnie na rynku znajduje się szeroka gama bezkołnierzowych misek WC, które można łatwo dopasować do własnych potrzeb i gustu, aby łazienka wyglądała efektownie.

Nowoczesna ceramika łazienkowa Oltens obejmuje serię misek WC bez kołnierza, które dostępne są w wielu stylach jako miski wiszące. Technologia bezkołnierzowa PureRim w ceramice łazienkowej Oltens zapewnia proste czyszczenie toalety, by zawsze wyróżniała się ona idealną czystością.

Ceramika łazienkowa Oltens jest dostępna wraz z dopasowanymi deskami wolnoopadającymi, a dzięki specjalnej powłoce SmartClean i możliwości wypinania deski ClickClean jest jeszcze łatwiejsza w sprzątaniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika łazienkowa oltens.

https://siteopia.pl/poczatek-nowych-projektow-w-cyfrowym-swiecie/ https://banbanbook.com/slownik-terminow-jezdzieckich-wyjasniamy-pojecia-zwiazane-z-wyposazeniem-konia-i-ubiorem/ https://marysoutherlanc.com/bryczesy-do-jazdy-konnej/