czwartek, 25 kwietnia, 2024
Zdrowie i Uroda

Zakola a przeszczep włosów

4.68KViews

Widoczne niekiedy już w dość młodym wieku zakola u mężczyzn budzą panikę u ich posiadaczy. „Na pewno zaraz wyłysieję!” – myślą panowie, przypominając sobie do tego historię ojca lub dziadka, który również zaczął dość wcześnie łysieć. Im bardziej zaawansowany jest problem z zakolami, tym silniejsza bywa chęć zatrzymania procesu. Czasem sięga się po naprawdę zaawansowane rozwiązania, na przykład przeszczep włosów.

Czy istnieje skuteczny sposób na zakola?

Skuteczność wszystkich znanych przez medycynę sposobów na zakola jest dość wysoka, ale różna w zależności od skali problemu i genów danej osoby, w dodatku nigdy nie ma stuprocentowej pewności, że leczenie pomoże. Na pewno jednak przeszczep włosów jest metodą pozwalającą mężczyznom zapomnieć o zakolach jeszcze na długi czas. Sięga się po nią od razu lub po wypróbowaniu innych, łagodniejszych sposobów. Pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów, jednak nie następuje to od razu – po przeszczepie trzeba poczekać od kilku miesięcy do około roku lub dwóch lat.

Kiedy można decydować się na przeszczep?

Wielu mężczyzn, u których wystąpił problem z zakolami, myśli o przeszczepie zanim jeszcze włosy bardzo się przerzedzą. Ma to sens, biorąc pod uwagę niezbędny czas oczekiwania. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Ponieważ zakola u mężczyzn występują bardzo często, opracowano wiele metod o różnym stopniu skuteczności. Dość lubianym sposobem na zakola jest po prostu przeszczepienie malutkich fragmentów skóry z tyłu głowy na jej przednią część. Fragmenty muszą zawierać mieszki włosowe. Gdy przeszczep się przyjmie i włosy zaczną rosnąć w nowym miejscu, istnieje duża szansa na to, że zakola zostaną przykryte.

Skutecznie, ale powoli

Metoda miniprzeszczepów to jeden z najnowszych sposobów walki z zakolami. W odróżnieniu od innych rozwiązań tego rodzaju, przeszczepiane są naprawdę mikroskopijne fragmenty skóry. Zabieg trwa dość długo, jest też bardziej skomplikowany, ale póki co ten sposób na zakola przynosi najlepsze i najbardziej trwałe efekty. Mężczyźni, którzy zechcą go wypróbować, muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Żeby włosy urosły, trzeba czekać ponad rok – średnio dopiero po dwóch latach widać, że zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty. Mając jednak dosyć coraz większych zakoli, warto spróbować tej metody.