piątek, Październik 18, 2019
Ciekawe

Ujarzmianie betonu

129Views

Beton jest substancją niezwykle twardą, nigdy zaś nie jest tak, że położony beton, w przyszłości nie będzie musiał być skuty, wywiercony lub po prostu rozpruty.
Co wtedy należy zrobić, by wszelkie prace w wykonywaniu odpowiednich odwiertów w betonie nie były trudnością?

ODPOWIEDNI SPRZĘT DO WIERCENIA W BETONIE

W walce z betonem stosujemy urządzenia mocne, takie które doskonale sobie radzą z trudną strukturą betonu. Wiercenie otworów w betonie i wszelkie odwierty w betonie wykonuje się przy pomocy wiertarek udarowych lub pneumatycznych. W ekstremalnych warunkach używa się młotów udarowych lub młotowiertarek. Czasami wiercenie w betonie to wykorzystanie techniki diamentowej wiercenia w betonie lub cięcie betonu przy użyciu specjalistycznych tarcz diamentowych.
Do odpowiedniego sprzętu, którym wykonuje się wiercenie otworów w betonie, potrzebny jest cały asortyment odpowiednich akcesoriów, które są znacznie pomocne. Do wspomnianych akcesoriów można zaliczyć odpowiednie wiertła, tarcze diamentowe lub specjalne kołki.
Ponadto osoby, które wykonują jakiekolwiek wiercenie w betonie powinny być osobami odpowiednio przeszkolonymi, z doświadczeniem w wykonywaniu wszelkiego rodzaju odwiertów w betonie.

JAK WIERCIĆ?

Przede wszystkim należy posiadać odpowiedni sprzęt do wiercenia otworów w powierzchniach betonowych. Oraz odpowiedni sprzęt do skuwania czy rozkuwania betonu. Odwierty w betonie należy wykonać sprawnie, tak by innym ludziom nie zakłócać spokoju. Przy wszelkiego rodzaju remontach czy budowach wiercenie w betonie jest czynnością normalną. Problemem jest tylko sprawne i szybkie ujarzmienie betonu.
Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac powinniśmy sprawdzić sprzęt, którym będziemy wiercić w betonie, zrobić porządek na swoim miejscu pracy i rozpocząć prace wiertnicze.

Udar w wiertarkach udarowych nie zawsze musi być włączony już na samym początku. Najpierw, gdy nie ma żadnych problemów, możemy wiercić bez używania udaru, włączamy go dopiero później, gdy napotykamy na trudności.
Należy pamiętać, że im większy opór tym wiertarka powinna pracować na mniejszych obrotach. W walce z betonem nie powinniśmy używać siły, a raczej więcej swoich umiejętności.
Przed rozpoczęciem wiercenia w betonie, naszym obowiązkiem jest sprawdzenie, czy na drodze naszego wiercenia nie przebiegają żadne instalacje czy jakieś przewody.

JAK UJARZMIĆ BETON?

Tylko dzięki odpowiedniemu sprzętowi można szybko i sprawnie wykonać odwierty w betonie, a podczas specjalistycznych prac nieodzownym będzie doświadczenie i szkolenie operatorów.