wtorek, Październik 15, 2019
Ciekawe

Modelowanie brzucha za pomocą liposukcji

170Views

Odchudzanie z niektórych partii ciała może być bardziej problematyczne niż z innych. Dotyczy to między innymi brzucha, ud czy ramion. Mimo utraty zbędnych kilogramów oraz ustabilizowania wagi, tłuszczyk tam zebrany zazwyczaj jest bardzo trudny do usunięcia, w związku z czym niekiedy konieczna do jego pozbycia się okazuje się liposukcja. Czy to dobre rozwiązanie?

Przygotowanie do liposukcji

Pierwszym krokiem jest wizyta u lekarza medycyny estetycznej. Tylko taki specjalista ma odpowiednie kwalifikacje, by dokonać zabiegu liposukcji. Jest to swego rodzaju ingerencja chirurgiczna i nie może jej wykonać nikt, kto nie posiada specjalizacji chirurgii estetycznej i plastycznej.

Pierwsza wizyta u lekarza będzie opierała się szczególnie na wywiadzie. Lekarz zapyta o ewentualne przeciwwskazania i zleci wykonanie niezbędnych badań, między innymi musi sprawdzić krzepliwość krwi oraz ogólną morfologię. Wytłumaczy także, z czym wiąże się noszenie kostiumu, jakim jest odzież po liposukcji. Jest to niezębny element, który prowadzi do sukcesu całego przedsięwzięcia.

Liposukcja brzucha

Jeszcze na pierwszej wizycie lekarz ogląda miejsce, które ma być poddane liposukcji i ocenia, czy zabieg może być wykonany. Na przykład brzuch po porodzie musi mieć czas, by się wchłonąć, więc kilka miesięcy po rozwiązaniu jeszcze nie wykonuje się zabiegu liposukcji. Dopiero, kiedy skóra się wchłonie, a macica skurczy, zaś tłuszczyk na brzuchu pozostaje, można wykonać odsysanie.

W dniu zabiegu należy się zgłosić do gabinetu posiadając odzież po liposukcji. Zostanie ona założona od razu pod zabiegu, jeszcze zanim pacjent będzie wybudzony. Od tej pory trzeba będzie ją nosić nawet przez kilka miesięcy. Odzieży po liposukcji nie można zdejmować bez wyraźnego polecenia lekarza, ponieważ skóra musi mieć odpowiedni ucisk, chodzi także o cyrkulację płynów.

Od razu po zabiegu

Pierwsze godziny są dla pacjenta dość bolesne, więc lekarz poda środki znieczulające. Po kilkunastu godzinach można opuścić klinikę, mając oczywiście cały czas na sobie odzież po liposukcji. Po kilku dniach następuje kontrola lekarska, kiedy to specjalista sprawdza w jaki sposób wyglądają otwory po wprowadzeniu kaniuli oraz czy wszystko się dobrze goi i czy skóra zaczyna prawidłowo reagować.

Trzeba pamiętać, że chociaż noszenie odzieży po liposukcji brzucha jest konieczne nawet do sześciu miesięcy, po jakimś tygodniu można już swobodnie udać się do pracy zawodowej, oczywiście o ile rekonwalescencja przebiega prawidłowo. W tym celu trzeba stale kontrolować stan skóry u swego lekarza medycyny estetycznej i nie pomijać wizyt.

Więcej informacji znajdziesz na stronie odzież po liposukcji