niedziela, Sierpień 25, 2019
Dom i Wnętrze

Kuchnia – jak urządzić z projektantem wnętrz?

137Views

Gdy mówimy o tych pomieszczeniach w domu, którym należy poświęcić szczególnie wiele uwagi, niemal zawsze w pierwszej kolejności na myśl przychodzi nam kuchnia. Jak urządzić ją ze smakiem, a jednocześnie funkcjonalnie? Coraz częściej możemy usłyszeć o tym, że pomóc może nam w tym profesjonalny projektant wnętrz. Czy więc warto zastanowić się nad skorzystaniem z jego usług.

 

Kuchnia – jak urządzić z pomocą fachowca?

Już na wstępie należy podkreślić, że choć projektant wnętrz może pochwalić się wiedzą i doświadczeniem, nawet on nie jest w stanie urządzić kuchni za klienta. Jeszcze przed pierwszym spotkaniem dobrze jest więc zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od tego pomieszczenia, jakie cechy kuchni wydają się nam kluczowe, a z czego możemy zrezygnować. Jest niemal pewne, że zostaniemy o to w pewnym momencie zapytani, a projektant będzie kierował się właśnie naszymi odpowiedziami nie zakładając, że nie były one przemyślane. Nie wolno też zapominać o tym, że projektant nie jest wcale nieomylny. Nie musi zgadzać się z nami co do tego, jak wygląda idealna kuchnia i jak ją urządzić. Jak zaaranżować ją więc w sposób spełniający oczekiwania – przede wszystkim pamiętając o tym, jak ważny jest kompromis.

 

Projektant wnętrz – czy warto?

Skoro projektant wnętrz przez cały czas utrzymuje kontakt z klientem, można zadać sobie pytanie o to, czy współpraca z nim ma sens. Okazuje się jednak, że nie ma, co do tego wątpliwości. Jego doświadczenie i znajomość trików wnętrzarskich pozwala na znalezienie najlepszych mebli kuchennych, sprawia też, że nie musimy martwić się o to, że zdecydowaliśmy się zaufać producentowi, który na to nie zasługuje. Projektant może być naszym głosem doradczym, jeśli jednak powierzymy mu takie zadanie, sam może analizować oferty sklepów poszukując najciekawszych, a jednocześnie najprzystępniejszych cenowo rozwiązań.